czwartek, 11 lipca 2013

Problem z wprowadzeniem pożądanych nawyków?

Internet nadciąga z odsieczą!


Jakiś czas temu na Facebookowej tablicy dawnego znajomego natrafiłam na coś takiego, jak Habit RPG - (klik). Jest to pewien rodzaj gry, który ma na celu utrwalenie nam pozytywnych nawyków i likwidację tych złych. Zasada jej działania jest bardzo prosta - za "dobre" zachowania jesteśmy nagradzani punktami doświadczenia (XP) oraz monetami, za które możemy "kupić" sobie nagrody - np. lepszą zbroję czy ekwipunek dla naszego bohatera, dzięki czemu będzie wolniej tracił punkty życia (HP). Możemy też wprowadzić własny system nagród - w takim wypadku naszą nagrodą może być odcinek "Gry o Tron", lody czekoladowe, czy cokolwiek sobie zamarzycie i jesteście w stanie sobie zapewnić. W końcu nie od dziś wiadomo, że jeśli jesteśmy nagradzani za wysiłek, jesteśmy bardziej skłonni owy wysiłek podjąć. ;)
Kolumna "Habits" służy do wprowadzania nawyków, które chcemy w sobie wyrobić, a które można powtarzać wiele razy w ciągu dnia, np. "umyj ręce po jedzeniu", a także tych które powtarzają się rzadziej - np. "kiedy skończy się papier toaletowy, wymień rolkę na nową", "nie jedz tzw śmieciowego jedzenia", "zamień windę na schody". W ten sposób można pozbyć się złych nawyków i wzmocnić dobre.

Kolumna "Dailies" to te rzeczy, które chcemy uczynić naszą codzienną rutyną. Mogą być one odznaczone jedynie raz na dzień, w przeciwieństwie do "Habits". Jeśli nie wypełnimy naszych wprowadzonych codziennych obowiązków, każdy z nich będzie powodował straty Punktów Zdrowia i Doświadczenia, a w konsekwencji nawet śmierć naszego bohatera! Obowiązek, który będziemy wykonywać i odznaczać codziennie, stanie się zielony - będziemy zarabiać mniej złota, ale też niewypełnienie obowiązku będzie kosztowało nas mniej strat. Jeśli z kolei nie dajemy rady wypełniać jakiegoś obowiązku codziennie - stanie się on, niestety, czerwony i straty będą bardziej odczuwalne w skutkach.

Kolumna "Todos" to zadania jednorazowe, jak np. "umyj samochód" czy "kup mleko". Niewypełnione nie spowodują strat, ale z czasem wypełnienie ich będzie coraz więcej warte.

Kolumna "Rewards" - nagrooodyyy! Jeśli byliśmy grzecznymi użyszkodnikami, na pewno zarobiliśmy trochę złota - a to oznacza, że możemy kupić naszej postaci lepszą broń, zbroję, hełm... albo odcinek "Gry o Tron". ;) Wszystko zależy od Waszej wyobraźni i tego, co uważacie za dobrą nagrodę. Kiedy nie mamy złota, też możemy kupić nagrodę... ale wtedy będzie to nas kosztowało stratę Punktów Zdrowia.

Od siebie jeszcze dodam, że w trakcie wypełniania obowiązków można znaleźć jajka, z których po użyciu odpowiedniego eliksiru (które również można znaleźć w ten sam sposób) wykluwają się zwierzątka! Ładnie wyglądają przy avatarze. ;)
Na powyższym ekranie można spersonalizować swoją postać - wybrać płeć, kolor włosów czy ubranie. Jak widać, nie ma tego zbyt wiele ;) Można też przeczytać statystyki swojej postaci. W Tawernie możemy zostawić swoją postać, kiedy wyjeżdżamy bądź przez pewien czas nie będziemy mieli możliwości korzystania z gry. W ten sposób nie poniesie ona żadnych strat. Dla towarzyskich - można również pokonwersować z innymi graczami. :) W innych zakładkach można znaleźć nawet gildie.

Od dnia dzisiejszego na pewno będę korzystać z tej gry celem wyrobienia sobie systematyczności w niektórych kwestiach :)

A pogoda tak mocno w kratkę... Raz pada, raz świeci słońce...

Pozdrawiam!

1 komentarze:

Zachęcam do komentowania - jestem początkującą włosomaniaczką, więc w przypadku pisania przeze mnie bzdur wszelkie poprawianie jest jak najbardziej mile widziane ;)
Pamiętajmy jednak o tym, że dyskusja NIE POLEGA na wzajemnym obrzucaniu się błotem. Chyba nie jesteśmy tutaj, by psuć sobie humory, prawda?

 

Rubinowy Kot na tropie pielęgnacji włosów Template by Ipietoon Cute Blog Design